• سرعت در انجام کار

  • تضمین خدمات انجام شده

  • سرعت در انجام کار

 شماره لوله بازکنی

0919-149-8188

 شماره لوله بازکنی

0919-149-8188

 شماره لوله بازکنی

0919-149-8188

مهمترین خدمات شرکت افق

حفاری چاه

حفاری چاه

گام اولی که برای حفر چاه فاضلاب در یک ساختمان باید در نظر گرفت مشخص سازی جای مناسب آن است. این روزها خیلی از ساختمان ها درست بعد از خراب کردن یک ساختمان کلنگی و …

تخلیه چاه

انجام تخلیه چاه باعث جلوگیری از فرسوده شدن چاه و خطرات جانب آن میگیردد این خطرات بسیار جدی هستند و در صورت عدم رعایت و بی توجهی به این امر باعث بروز حوادث جبران ناپذیر …

لوله بازکنی

لوله بازکنی

یکی از اصلی ترین خدمات ما لوله بازکنی و لوله بازکنی و تخلیه چاه با کادر مجرب و کمتر از نیم ساعته به سراسر مناطق و حومه می باشد کافیست با ما تماس بگیرید. بیشترین علت …

خدمات ارائه شده توسط شرکت

لوله بازکنی و تخلیه چاه بصورت شبانه روزی و بدونه تعطیلی در تمام نقاط

رفع نم و بوی فاضلاب و رفع بوی بد ساختمان و بوی سرویس بهداشتی

تشخیص ترکیدگی لوله فاضلاب و لوله آب توسط دستگاه کاملا پیشرفته شرکت

تعمیر و نصب توالت فرنگی و رفع گرفتگی توالت فرنگی توسط پرسنل با تجربه

تشخیص مکان دقیق درب چاه فاضلاب با کمترین خرابی و انجام کلیه امور مربوطه

خارج کردن اشیای گران قیمت از داخل سفون دستشویی در کمترین زمان

باز کردن لوله های که قابل باز شدن نیستند توسط کادر با تجربه شرکت افق

کول گذاری و طوقه چینی چاه فاضلاب و حفر چاه فاضلاب بصورت تضمینی

همه چیز در مورد تخلیه چاه

مفهوم تخلیه چاه چیست؟

تخلیه چاه چیست؟

تخلیه چاه مجموعه ای از خدمات است که به نیروی کار با تجربه و حرفه ای نیازمن است و در این زمینه شرکت های بسیاری در حال فعالیت در این حوزه می باشند و در واقع به خالی کردن چاه فاضلاب و توالت توسط پمپ های مکنده و پمپ آبکش که فاضلاب را خالی می کنند که برای این کار باید ماشین آلات مخصوص در اختیار داشت را تخلیه چاه می گویند.

روش های خالی کردن چاه فاضلاب :

انواع پمپ تخلیه چاه

برای انجام این کار باید از پمپ های با قدرت بالا استفاده کنیم و خالی کردن چاه فاضلاب توسط ماشین به دو صورت انجام میگیرد استفاده از پمپ آبکش و استفاده از پمپ لجن کش که برای این کار به ماشین آلات مخصوصی نیازمند است. پمپ آبکش فقط آب فاضلاب را خالی می کند و پمپ لجن کش هم آب و هم لجن موجود در چاه را خالی می کند که روش دوم گرانتر است.

زمانی که ملاحضه شد آب در نقاط خانه بالا زده نشانه پر شدن چاه فاضلاب است شما باید سریع با یک شرکت تخلیه چاه تماس گرفته تا شرکت نیروی متخصص خود را به محل کار اعزام نماید. بلافاصله باید عملیات تخلیه چاه اجرا شود و گروه متخصصی برای اینکار اقدام کند که در مراحل اینکار یک سر شیلنگ قطور و با استحکام به ته چاه فرستاده می شود و سر دیگر آن به دستگاه مکنده و لجن کش متصل می شود. نکته ای که حائز اهمیت است

شلنگ تخلیه چاه

بحث شیلنگی است که فضولات را به سمت تانکر هدایت می کند و نقش کلیدی در روند کار دارد که باید ویژگی های استانداردی را دارا باشد تا در طول کار مشکلی پیش نیاید که این مواد عبارتند از : قطر استاندارد ، تحمل فشار بالا و استحکام و پایداری در هنگام مکش. در مراحل تخلیه چاه زمانی که شیلنگ به چاه فاضلاب هدایت می شود

باید دقت شود که سر لوله به انتهای چاه نزدیک نباشد زیرا موجب گرفتگی لوله و اسیب رسیدن به دستگاه در اثر وارد شدن گل و لای می شود. مکانیزم عملکرد دستگاه های مکش به گونه ای است که تا اتمام تخلیه کامل فاضلاب به کار خود ادامه می دهند.

از چه مواردی متوجه شویم چاه پر شده است؟

محل قرار گرفتن چاه فاضلاب

اکثر چاههای فاضلاب معمولا در پایین ترین طبقه از ساختمان حفر شده اند که در آنها بسته بوده و وقتی چاه پر می شود ابتدا تشخیص اینکه چاه پر شده و یا دچار گرفتگی است کمی مشکل است. وقتی دچار سر در گمی هستید و نمیدانید که باید لوله بازکن را انتخاب کنید و یا تخلیه چاه را، ما به شما پیشنهاد می کنیم ابتدا با یک شرکت متخصص در این زمینه تماس گرفته و مشکلات موجود در ساختمان را به کارشناس شرکت توضیح داده تا کارشناس مربوطه شما را راهنمایی کند.

اگر این راهکار پاسخگو نبود یک فرد متخصص و ماهر را به محل کار اعزام نموده و پس از بررسی اعلام می کند که چاه فاضلاب پر شده و یا دچار گرفتگی شده است. اگر این کار صورت نگیرد احتمال دارد که شما اقدام به باز کردن درب چاه نمایید و مشاهده کنید که چاه خالی بوده و فقط هزینه اضافی برای خود ایجاد کنید.

یافتن محل در چاه

در مراحل تخلیه چاه یافتن و تشخیص درب چاه فاضلاب و باز کردن ان از کارهای حساس است که سرویسکار با تجربه خود این مسئله را تشخیص داده و اجرا می کند و نکته مهم دیگری که لازم دانستیم به ان اشاره کنیم بحث تعداد نیروی کاری است که از طرف گروه خدماتی ما برای تخلیه چاه اعزام می شود به گونه ای که کمترین افرادی که به این منظور در نظر گرفته می شود دو نفر نیروی ماهر است.

مهمترین نشانه های این که چاه فاضلاب پر شده عبارتند از: احساس بوی بد فاضلاب در نقاط ساختمان، بالا زدن چاه فاضلاب از طبقه پایین از چند نقطعه،نم شدن درب چاه فاضلاب می تواند از عوامل مختلفی باشد که به شما کمک می کند تا تشخیص دهید که چاه فاضلاب دچار گرفتگی شده است.

1- هزینه تخلیه چاه فاضلاب چقدر می باشد؟

قیمت تخلیه چاه

قیمت تخلیه چاه مانند سایر مشاغل توسط اتحادیه لوله بازکنی و تخلیه چاه مصوب می گردد و همه شرکت ها لازم است از این قانون پیروی کنند. از مهمترین عواملی که در قیمت تخلیه چاه موثر است به حجم تانکر و پمپ مورد استفاده قرار گرفته در کار و طول شلنگی که مورد استفاده قرار می گیرد موثر است و کارشناس شرکت با بررسی این موارد قیمت دقیق هر سرویس را اعلام می کند. برخی از شرکت ها اقدام به خالی کردن چاه بصورت متری می کنند که خلاف اتحادیه لوله بازکنی و تخلیه چاه بوده است.

2- علائم نشاندن دهنده ی پر شدن چاه فاضلاب چیست؟

نشانه های پر شدن چاه فاضلاب

وقتی که چاه فاضلاب پر می شود بوی بسیار بدی اهالی ساکنین را اذیت می کند که می تواند یکی از نشانه های پر شدن چاه باشد اما همانطور که در بالا ذکر کردیم دلیل قطعی بر پر شدن نیست که باید توسط کارشناس مورد بررسی قرار گیرد

از دیگر نشانه ها می توان به بالا آمدن فاضلاب اشاره نمود که از کاسه توالت بالا می زند. اما باز تکرار می کنم که حتما باید توسط سرویس کار مورد بررسی کامل قرار گیرد کارشناس مربوطه همه عوامل را می سنجد و در صورت نیاز به محل گرفتگی فنر می زند و اگر مشکل پیش آمده رفع نشد دلیل بر قطعی بودن اینکه چاه فاضلاب پر شده است را گرفت

3- چگونه محل درب چاه فاضلاب را پیدا کنیم؟

پیدا کردن محل در چاه

اگر درب چاه فاضلاب مشخص باشد باز کردن آن کار سختی نیست اما اگر درب چاه فاضلاب مشخص نباشد کار خیلی سخت شده و باید توسط فنر لوله بازکنی اقدام به پیدا کردن درب چاه فاضلاب نمود در ضمن این کار باید توسط افراد با تجربه و متخصص انجام گیرد افراد بی تجربه اقدام به کندن بیشتر نقاط ساختمان می کنند که شاید پس از تلاش طولانی مدت چیزی را پیدا نمکنند اما افراد با تجربه با بررسی عوامل درب چاه را در کمترین زمان پیدا می کنند.

4- آیا دستگاهی برای پیدا کردن محل درب چاه وجود دارد؟

وجود دستگاه درب چاه

خیلی از مشتریان فکر می کنند که برای پیدا کردن درب چاه فاضلاب دستگاه وجود دارد که فعلا تا به امروز چنین دستگاهی در بازار موجود نیست. و بعضی از شرکت ها برای اینکه پول بیشتری نصیبشان شود از دستگاه تشخیص ترکیدگی استفاده می کنند که این دستگاه فقط نشت و ترکیدگی اگر وجود داشته باشد را نشان می دهد و قادر به پیدا کردن درب چاه فاضلاب نیست.

5- میزان عمر مفید یک چاه فاضلاب چقدر می باشد؟

میزان عمر مفید چاه

اگر بخواهیم تعریف کوتاهی از عمر مفید چاه را ذکر کنیم عبارتند از فاصلاه زمان بین حفر چاه فاضلاب و تا زمانی که چاه فاضلاب پر شود را عمر مفید چاه می گویند. مهمترین عواملی که در پر شدن چاه فاضلاب بسیار موثر است به نوع خاک آن منطقه و همچنین متراژ حفر شده و تعداد واحد های استفاده کننده از چاه فاضلاب بستگی دارد. فقط اگر چاه فاضلاب یک بار پر شده باشد دیگر به مرور عمر چاه کاهش پیدا می کند.

6- روش تخلیه چاه به طور کامل چیست؟

روش تخلیه چاه

در گذشته تخلیه چاه فاضلاب توسط شلنگ های که به پایین ارسال می کردند انجام میشد و وقتی کار تمام میشد مقدار فاضلابی که در طول مسیر لوله بود به داخل چاه بر می گشت که هر چه قدر مقدار متراژ لوله بیشتر بود مقدار فاضلاب بیشتری به چاه فاضلاب بر می گشت. تخلیه چاه با پمپ ساکشن مشکل تخلیه ناقص را به دلیل تعبیه پمپ  مکنده روی ماشین های قدرتمند  تخلیه حل کرده است و رضایت بالای مشتریان را به همراه داشته است.

7-بهترین راه ممکن برای حذف چاه فاضلاب فرسوده و قدیمی چیست؟

بهترین راه برای حذف چاه

وقتی چاه فاضلاب پر می شود دیگر کشش قدیمی خود را ندارد و مانند گذشته توانایی جذب آب و فاضلاب ساختمان را ندارد چون روزنه های چاه گرفته شده است اگر چاه فاضلاب برای اولین بار پر شده ما پیشنهاد می کنیم که ته زنی چاه را انجام داده و با ته زنی چاه روزنه های گرفته شده چاه را بازسازی کرده تا چاه فاضلاب عمر آن بیشتر شود. بعداز استفاده چندین باره از چاه که هر چند بار زود زود چاه فاضلاب پر می شود باید چاه قدیمی را حذف کرده و چاه جدید را جایگزین نمایید

نحوه ایمن سازی یک چاه به چه صورت می باشد؟

ایمن سازی چاه

هر باری که عمل تخلیه فاضلاب را انجام می دهیم شاهد این هستیم که دیوار های چاه نسبت به دفعه قبل سست تر شده است و به مرور از جاهایی از نقاط چاه شروع به ریزش کردن می کند در این مواقع باید با کول گذاری چاه فاضلاب چاه را از خطر ریزش ایمن کرده و همچنین طوقه چینی نیز انجام شده باشد تا چاه دچار ریزش نشده باشد.

9-چرا باید چاه فاضلاب را قبل از پر شدن تخلیه کرد؟

زمان دقیق تخلیه چاه فاضلاب

افراد زیادی زمانی شروع به تماس با تخلیه چاه می کنند که کار از کار گذشته و چاه فاضلاب خانه پر شده است این سوال برای همه عزیزان و یا بیشتر مردم می تواند پیش بیاید که ما چگونه قبل از پر شدن کامل چاه به آن پی ببیریم و به دنبال جواب این سوال در بیشتر وب سایت ها هستیدما سعی می کنیم در این مقاله کوتاه جواب این سوال را بدهیم و چه لزومی دارد که چاه را قبل از پر شدن تخلیه نماییم؟

این سوال بسیار مخربی که در ذهن برخی از ما ممکن پیش اید و سبب تاخیر در عمل تخلیه فاضلاب چاه ساختمان شود. تنها تعداد کمی از مشتریان هستند که پیش از پر شدن چاه فاضلاب به سراغ شرکت های تخلیه چاه می روند و تنها دلیل ان اگاهی از خطرات احتمالی برای ساختمان پس از سر ریز شدن چاه فاضلاب است.سر ریز شدن چاه فاضلاب علاوه بر سست نمودن قسمت گلدانی چاه فاضلاب ، سبب خروج فاضلاب از سایر قسمت های شبکه فاضلاب خواهد شد.

خطرات دیر خالی کردن چاه

وقتی که چاه فاضلاب پر شده باشد و ما از آن بی خبر باشیم، فاضلاب ساختمان به مرور به نقاط شبکه فاضلاب نفوذ می کند و بعد از آن بوی نامطبوعی را به همراه خواهد داشت. سقوط کردن قسمت گلدانی چاه فاضلاب عامل اساسی در ریزش چاه فاضلاب بوده و هر چه قدر هم که ما محکم کاری کرده باشیم حضور طولانی مدت فاضلاب پس از پر شدن کامل چاه باعث سست شدن گلدانی چاه می شود.ما با لایروبی کردن لوله فاضلاب توسط فنر بوی بد فاضلاب را از بین می بریم که این بوی نامطبوع به خاطر سرازیر شدن چاه فاضلاب به قسمتهای لوله می شود

سایر خدمات شرکت

لوله کشی

لوله کشی آب و فاضلاب

لوله کشی آب،لوله کشی فاضلاب به منظور تامین آب مصرفی و ایجاد رفاه و سلامت جهت ساکنین ساختمانها انجام میگیرد.در لوله کشی شبکه های لوله کشی یک ساختمان عبارت از …

تشخیص ترکیدگی لوله

جهت پیدا کردن تشخیص ترکیدگی لوله آب با دستگاه شرکت های فروانی وجود دارد که یکی از آنها شرکت افق می باشد.در واقع شرکت های لوله بازکنی و تخلیه چاه این کار را برعهده دارند.این …

رفع نم و رطوبت ساختمان و خانه بدونه خرابی

رفع نم و بوی فاضلاب

یکی از عواملی که با عث ایجاد رفع نم و بوی فاضلاب می شود گرفته بودن لوله های ساختمانی می باشد. که این گرفتگی ممکن است در حمام و آشپزخانه و همچنین در سرویس بهداشتی و …

مقالات و مکتوبات شرکت افق